Windows 10’da WDF_VIOLATION Mavi Ekran Hatası

 

How to fix WDF_VIOLATION BSOD on Windows?

Windows 10 kullanıcıları güncellemer den sonra hata almaya alışkın ve son güncellemeden sonra kullanıcılar WDF_VIOLATION Mavi Ekran hatasıyla karşılaşmaya başladı bizde bu hatayı sizler için araştırdık ve çözümledik.

WDF_VIOLATION hata denetiminin değeri 0x0000010D’dir.Windows’un çerçeve tabanlı bir sürücüde bir hata bulduğunu algıladığını gösterir

WDF_VIOLATION Mavi Ekran hatası

İlk olarak bu hatayı çözmek için bu hataya neden olan sürücüyü bulmamız gerekir.Mavi ekran hatası almıyorsanız, WDF dökümü dosyasına bir göz atmanız gerekebilir.Bu hata kontrolüne neden olan sürücü hakkında daha fazla bilgi verecektir.

Kullanıcı yorumları göz önüne alındığın da, WDF_VIOLATION mavi ekran hatasının genel olarak belirli HP bilgisayarlarla uyumsuzluğu bilinen hatalı bir HP klavye sürücüsü HpqKbFiltr.sys’den kaynaklandığı gözlemlenmiştir . HP klavye sürücüsü, Windows Update aracılığıyla bu HP aygıtlara güncelleme olarak gönderildi ve bu hata meydana geldi.

Windows sistemlerinde WDF_VIOLATION Mavi Ekranını görürseniz bu hatayı çözmek için ne yapabiliriz gelin birlikte bakalım.

  1. Hatalı HP Klavye Sürücüsünü Komut İstemi ile Kaldırma veya Yeniden Adlandırm

Hatalı HpqKbFiltr.sys sürücüsü, WDF_VIOLATION BSOD hatasının meydana getirdiği bir sorun. Bu sorunu gidermek için, bu hatalı sürücüyü tespit etmeniz ardından kaldırmanız veya yeniden adlandırmanız gerekicektir. HP bilgisayarınız mavi ekran yaşıyorsa ve Windows işletim sistemini yükleyemiyorsa, önce bilgisayarınızı yeniden başlatmayı deneyin ve önce Windows 10 Kurtarma Ortamı’na önyükleme yapın .

Windows RE’ye önyükleme yaptıktan sonra, arızalı HP klavye sürücüsünü kaldırmak için aşağıdaki işlemleri uygulamamız gerekicek.

Windows 10 Kurtarma Ortamı’ndaki Sorun Giderme seçeneğine başvurun.
Gelişmiş seçenekler ve ardından seçim Komut İstemi .
Windows sürümünüz için aşağıda listelenen komutu Komut İstemi penceresine yazın ve komutu çalıştırmak için Enter tuşuna basın.

Windows’un 32 bit sürümü için:

dism /Image:C\ /Remove-Driver /Driver: C:\Windows\System32\DriverStore\FileRepository\hpqkbfiltr.inf_x86_f1527018cecbb8c2\HpqKbFiltr.inf

Windows’un 64 bit sürümü için:

dism /Image:C:\ /Remove-Driver/Driver: c:\Windows\System32\driverstore\FileRepository\hpqkbfiltr.inf_amd64_714aca0508a80e9a\HpqKbFiltr.inf

Önemli not:Eğer windows sisteminiz C diskini kurulmadıysa yukarıda ki hedef dosya yı Windows sisteminizin kurulu olduğu disk ile değiştirin.

Bütün bu adımları yaptık dan sonra tek yapmanız gereken bilgisayarınızı yeniden başlatmak.

Bilgisayarınız şimdi WDF_VIOLATION Mavi Ekran hatası olmadan başarıyla çalışacaktır.

Not:Eğer sorununuz halen devam ediyorsa bizimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

Hakkında: Emre Çiçekyurt

Teknoloji ve bilime ilgili sizinle beraber öğrenmeye geleceği değiştirmeye çalışan elektronik ve haberleşme mühendisliği öğrencisi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

yazilimci-olmak-isteyenlere-tavsiyeler

Yazılım Öğrenmek İsteyenlere Tavsiyeler

Yazılım günümüzün ve muhtemelen geleceğin mesleği, dünyanın her yerinde ve hemen her alanda yazılımla ilgili …

Subscribe
Bildir
guest
6 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Mert Hoca
2 yıl önce

Her yerde aradım ve sonunda buldum. Sonunda hatayı çözdüm. Teşekkürler

TeknoBH
2 yıl önce

Başarılı bir makale teşekkürler 🙂

Evissa
2 yıl önce

Sinir bozucu bi durumda neyseki hal oldu.Bu verimli yazı içinde teşekkür ederim.

EVİSSA
2 yıl önce

en gerekli zamanda hata vermek zorunda kalınca sinirler geriliyor. o kadar uğraşıp sıkıntıyı çözememiştim taki bu yazı ile karşılaşana kadar teşekkürler.

ses sistemi
1 yıl önce

Teşekkür ederim

freelancer topluluğu
1 yıl önce

Aradığım sonuca burada ulaştım, teşekkürler