VCRUNTIME140.dll Hatası Düzeltme

Bir programı başlattığınız zaman Windows vcruntime140.dll DLL dosyasını bulamıyorsa veya eksik olduğunu gösteren bir hata alırsanız endişelenmenize gerek yok dll. hataları oldukça basit çözümleri olan hatalardır yapmanız gereken sadece eksik olan dll dosyanını geri yüklemeniz.

Program veya benzeri şeyleri açmak istediğinizde, Program başlatılamıyor çünkü vcruntime140.dll bilgisayarında mevcut değil. Eğer bu hata ile karşılaşıyor iseniz dll. yi geri yüklemek bu hata için çözüm olmayabilir aşağıdaki adımları kullanarak Visual C ++ 2015 Redistributable paketini kurmanız gerekicektir.

Windows’ta vcruntime140.dll eksik hatasını çözmek için aşağıdaki adımları takip edin

1) Microsoft Visual C ++ 2015  programını bilgisayarınıza indirin.

2) Windows’un 32 bit sürümünü mü yoksa 64 bit sürümünü bilgisayarın hangi bit de çalışıyor ise onu seçin ve indirme işlemine devam edin.

3) Dosyayı bilgisayarınıza İndirdikten sonra, indirilen vc_redist.x64.exe dosyasına çift ​​tıklayın.

4) Microsoft Visual C ++ – 2015  lisans hüküm ve koşullarını kabul etmenizi ister. Kabul ediyorum kutusuna bir onay işareti koyun ve ardından Yükle düğmesine tıklayın.

5) Program kurulumu tamamlandık dan sonra bitir dedik den sonra sekmeyi kapatınız.

Artık daha önce eksik vcruntime140.dll hatası veren programı çalıştırmayı deneyebilirsiniz dll hatasıyla  karşılaşmayacaksınızdır.Eğer sorun devam ediyorsa bizimle doğru’dan iletişime geçebilirsiniz.

Hakkında: Emre Çiçekyurt

Teknoloji ve bilime ilgili sizinle beraber öğrenmeye geleceği değiştirmeye çalışan elektronik ve haberleşme mühendisliği öğrencisi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

yazilimci-olmak-isteyenlere-tavsiyeler

Yazılım Öğrenmek İsteyenlere Tavsiyeler

Yazılım günümüzün ve muhtemelen geleceğin mesleği, dünyanın her yerinde ve hemen her alanda yazılımla ilgili …

Subscribe
Bildir
guest
3 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Mekan Ajandası
2 yıl önce

VCRUNTIME140.dll hatası yeni başıma geldi ve sorunu çözemediğim için delirmek üzereyken blogunuza rastladım. Sorunu sayenizde çözebildim. Verdiğiniz bilgiler ve akıcı anlatımınız için teşekkür ederim.

Aksum demir çelik
2 yıl önce

Teşekkür ederim Hocam

ses sistemi kiralama
1 yıl önce

Değerli bilgilerinizi bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederim