Google, AB’de Alternatif Arama Sağlayıcıları İçin Açık Artırma Yapacak

Google, AB Android kullanıcılarına alternatif arama ve tarayıcı uygulamaları seçme olanağı sunmakla görevlendirildikten sonra, şirket uygun arama sağlayıcılarını seçmek için bir açık artırma yapmaya karar verdi. En yüksek üç istekliler 2020 başında başlayan tüm Android akıllı telefonlar ve tabletler için kurulum işlemi sırasında Google yanında görünecektir.

Google will hold an auction for alternative search providers in EU

Kullanıcı bir arama motoru seçtikten sonra, otomatik olarak telefonun arayüzü boyunca ve hatta Google’ın Chrome tarayıcısında varsayılan seçenek haline gelecektir. Kullanıcılar hala ilk kurulumdan sonra herhangi bir zamanda kendi varsayılan arama motoruna geçebilmesi mümkün olacak.

Bu hareket, Google’ın bir yıl önce AB Komisyonu’ndan aldığı €4.3 milyar antitröst cezasına doğrudan bir cevaptır ve arama ve Chrome uygulamalarını tüm android cihazlarda varsayılan olarak zorlamakla suçlanmıştır. Nisan ayında Google, kullanıcılarına Google Play’deki varsayılan arama ve tarayıcı uygulamalarını değiştirebileceklerini hatırlatmak için bir çözüm buldu.

Google will hold an auction for alternative search providers in EU

Google’a göre, bir açık artırma işlemi için seçim, “hangi arama sağlayıcılarının seçim ekranına dahil edildiğini belirlemek için adil ve objektif bir yöntemdir”. Bir şirket blog yazısında ayrıntılı olan açık artırma işlemi, tüm ülkelerden arama sağlayıcılarına açık olacaktır.

Katılımcı arama motoru firmaları, bir kullanıcının kendi ürününü seçim ekranından seçtiği her seferinde ödemeye istekli oldukları minimum eşit fiyatını sunacaktır. Açık artırma, ülke bazında yapılacak, bir teklif uygulamak ve göndermek için son tarihi ise 13 Eylül 2019’dur

Açık artırmaya girmek için temel gereksinim, arama sağlayıcılarının başvurdukları ülkedeki arayüz menüleri boyunca yerel dili desteklemesidir. Google, ihale şirketleri ve teklifleri de dahil olmak üzere açık artırmayla ilgili tüm bilgilerin gizli kalmasını sağlıyor.

Kaynak : GSM ARENA

Hakkında:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lenovo 2.000-3.000 TL Arası En İyi Laptoplar

Evet arkadaşlar bu makalemizde sizlere Lenovo’nın 2000-3000 Tl arası en iyi laptoplarını sıralayacağız.Oldukça bilinen ve …

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments