Samsung Galaxy S10 Lite ve Samsung Galaxy Note 10 Lite Resmi Olarak Tanıtıldı.

Samsung Galaxy S10 Lite

samsung galaxy s10 lite

 

Aylar süren söylentilerden sonra, Samsung Galaxy S10 Lite ve Samsung Galaxy Note 10 Lite resmi olarak açıklandı. Her iki telefon da Galaxy S10 ve Note 10 telefon ailesinde bulunan özellikleri daha düşük bir fiyata sunmak üzere tasarlandı.

Galaxy S10 Lite için Samsung, kamera donanımına odaklanıyor. Üç arka sensöre sahip olacak: ana geniş açılı 48MP kamera, ikinci 127 derece ultra geniş 12MP sensör ve 5MP makro kameraKameralar ayrıca Samsung’un yeni Süper Sabit OIS’sini kullanacak. S10 Lite, kameranın Süper Sabit moduyla birlikte daha iyi aksiyon görüntüleri ve video klipler çekecek. Telefon ayrıca 32MP ön kameraya sahip olacak.

The Galaxy S10 Lite will be released in Prism White, Prism Black, and Prism Blue colors.

galaxy s10 lite özellikleri

 

Samsung Galaxy Note 10 Lite

Samsung Galaxy Note 10 Lite, Note serisinin diğer üyeleri gibi gömülü bir S Pen’e sahip olacak. Sahiplerin el yazısı notlar almasına, fotoğraf çekmesine, video içeriğini kontrol etmesine ve çok daha fazlasına olanak sağlıyor.

Ayrıca üç arka 12MP kamera (geniş açı, ultra geniş açı ve telefoto) ve 32MP ön kamera olacak. Telefon Aura Glow, Aura Black ve Aura Red renklerinde piyasaya sürülecek.note 10 lite

Hem Galaxy S10 Lite hem de Note 10 Lite birçok donanım özelliğini paylaşacak. Her ikisi de 2400 × 1080 çözünürlüğe sahip 6.7 inç Infinity-O ekrana sahip olacak. S10 Lite, Super AMOLED Plus ekran kullanacak, Note 10 Lite ise standart Super AMOLED ekrana sahip olacak.S10 Lite, saat hızı 2.8GHz, 2.4GHz ve 1.7GHz olan 7nm 64 bit Sekiz Çekirdekli bir işlemci kullanacak. Note 10 Lite 10, saat hızı 2.7GHz ve 1.7GHz olan 10 mm’lik bir işlemciye sahip olacak. Her ikisi de 128GB yerleşik depolama alanına ve 6GB veya 8GB RAM’e sahip olacak. Her ikisi de aynı 4.500mAh bataryaya sahip olacak ve her ikisi de Android 10 ile birlikte geliyor.Samsung Galaxy S10 Lite ve Samsung Galaxy Note 10 Lite için fiyatlandırma ve çıkış tarihleri ​​henüz açıklanmadı. Telefonlar önümüzdeki hafta Las Vegas’ta CES 2020’de şirket tarafından gösterilecek.

Galaxy S10-Note10 Lite fiyatı

Telefonun fiyatı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor. Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağı hakkında da net bir bilgi yok.Samsung Galaxy S10 Lite ve Samsung Galaxy Note10 Lite modellerinin ne zaman piyasaya sürüleceği ve fiyatlarının ne olacağının da bu etkinlikte belirtileceği düşünülüyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

Hakkında: Emre Çiçekyurt

Teknoloji ve bilime ilgili sizinle beraber öğrenmeye geleceği değiştirmeye çalışan elektronik ve haberleşme mühendisliği öğrencisi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple,Herkesi Dinlediği Ortaya Çıkan Siri Programını Askıya Aldı.

Apple’ın yazılım mühendisliği başkan yardımcısı olan Craig Federighi, 4 Haziran 2018 Pazartesi günü, Apple World …

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments