macOS Catalina’nın 5. Geliştirici Betası Yayınlandı

Apple’ın uzun süredir beklenen işletim sistemi sürümü macOS Catalina’nın yayınlamasına adım adım yaklaşıyoruz ki Apple 5. geliştirici beta sürümünü yayınladı ve Catalina da ki pürüzler tek tek gideriliyor gibi görünüyor.

Firmanın bu işletim sistemi sürümünün kullanıcalarına hatasız bir şekilde ulaştırmak istediği gözle görülür şekilde ortada öyle olacak ki 1. 2. 3. 4. beta dan sonra 5.beta da da hatalar kısa süre içinde saptanıyor ve çözülüyor gibi görünüyor.

Uygulama geliştiricileri için ise özel bir beta sürümü yayınlayan Silikon Vadisi devi şirket, bu sayede geliştiricilerin uygulamalarını yeni işletim sistemi sürümüne ve sürümün özelliklerine uyarlamasına olanak tanıyor.

macos catalina

Apple’ın masaüstü işletim sistemi olan macOS için de bu programı sürdüren Apple, bugün macOS’un yeni sürümü Catalina’nın 5’inci geliştirici betasını geliştiricileri için yayınladı.

Geliştirici beta profili hâlihazırda cihazlarında yüklü olan kullanıcıların bu yazılım sürümünün yayınlandığına ve indirip isteyip istemediklerine dair bir bildirim alacaklar.

Şirketten gelen açıklamada sistem güncellemesini bildirim olarak alamayan kullanıcalar için ayarlar menüsün’den manuel olarak yapmaları istendi.

Daha herşeyi çözülemeyen MacOS Catalına 5. betası beta geliştiricileri tarafından şuan da incelenme aşamasın da ilerleyen günler de 5. betanın yeni özellikleri paylaşılmış olup eksikleri de ortaya çıkacaktır.Bu bilgileri ilerleyen günler de sizlere aktaracağız.

Hakkında: Emre Çiçekyurt

Teknoloji ve bilime ilgili sizinle beraber öğrenmeye geleceği değiştirmeye çalışan elektronik ve haberleşme mühendisliği öğrencisi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 30 Pro Tanıtıldı

Çinli şirket Münih’te bir dizi yeni ürün tanıttı. Huawei Mate 30 ve Mate 30 Pro’yu …

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments