Gigabyte 2080 RTX Sıvı Soğutmalı Süper Ekran Kartlarını Piyasaya Sürdü

Yeni kartlardan biri kendi sıvı soğutma döngüsüyle birlikte geliyor.

Kısa süre önce piyasaya sürülen GeForce RTX 2080 Super , 4K oyunları için (oldukça) makul bir fiyata, en azından esasen daha hızlı olanlarla karşılaştırıldığında en iyi grafik kartıdır (RTX 2080 Ti ve Titan RTX). Ayrıca, zaten, Gigabyte’ın izniyle, sıvı soğutmalı bir tedavi uygulandı.

Gigabyte iki Aorus Waterforce baskısını piyasaya sürüyor. Bunlar arasında Aorus GeForce RTX 2080 Süper Su Gücü 8G ve Aorus GeForce RTX 2080 Süper WB 8G bulunur . Sadece iki harf ikisini ayırır (“WB”), ancak önemli bir ayrım vardır.

Waterforce 8G modeli bağımsız bir sıvı soğutucuyla donatılmıştır, oysa Waterforce WB 8G, kendi özel su soğutma sisteminize dahil ettiğiniz bir su bloğu ile birlikte gelir.

Gigabyte, Nvidia’nın 1.815MHz referans saatinden iki karttaki saat hızını 1.860MHz’e çıkardı. Bununla birlikte, 8GB GDDR6 belleğe 15.5Gbps hızında çalışıyor.

Her iki modeli de test etmemiş olsak da, daha da overclock yapmak mümkün olabilir. Bununla birlikte Gigabyte, her iki kartın da sıvı soğutmalı termiklerin ve 12 + 2 güç fazı tasarımının bir kombinasyonu nedeniyle “aşırı hızaşırtma için üretildiğini” söyledi. Bu, temel olarak daha iyi stabilite ve potansiyel olarak geliştirilmiş overclock tavan boşluğu için temiz güç dağıtımını sağlar.

Waterforce 8G modelini tercih eden kullanıcıların, kasalarında 240 mm’lik bir radyatör için yer olduğundan emin olmaları gerekecek.

Her iki kart da 4 yıl garantilidir. Gigabyte, kullanılabilirliği veya fiyatlandırmayı açıklamadı, ancak Newegg’e bir bakış açısı, her bir RTX 2080 Super modelinin bu yazı sırasında stokta olmadığını gösteriyor.

Bir referans noktası olarak olsa da, EVGA GeForce RTX 2080 Süper FTW3 Hibrid kart spor 120mm radyatör ve maliyeti Newegg üzerinde $ 809,99 ve EVGA’nın web sitesinde $ 769,99 Satışa sunuluyor

Hakkında: Emre Çiçekyurt

Teknoloji ve bilime ilgili sizinle beraber öğrenmeye geleceği değiştirmeye çalışan elektronik ve haberleşme mühendisliği öğrencisi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lenovo 2.000-3.000 TL Arası En İyi Laptoplar

Evet arkadaşlar bu makalemizde sizlere Lenovo’nın 2000-3000 Tl arası en iyi laptoplarını sıralayacağız.Oldukça bilinen ve …

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments