Samsung’dan El Yazısını Metne Dönüştüren Uygulama: CalliScan

El yazısı ile aldığınız notları dijital platforma uygun hâle getirmek için kullanabileceğiniz pek çok uygulama mevcut. Samsung da bu uygulamalara bir ekleme yaparak yazılı notlarınızı bir metne dönüştürebileceğiniz bir uygulama yayınladı.

Samsung’dan Hayat Kolaylaştırıcak Uygulama

CalliScan uygulaması, oldukça basit ve işlevsel olmakla beraber kaydedilmesi veya arşivlenmesi gereken notlarınız varsa ancak bunları tek tek yazacak zamanınız yoksa sizin için oldukça faydalı olabilir. Dijitalleştirmek istediğiniz bir belgenin fotoğrafını çekip yüklediğinizde uygulama, sizin için bu belgeyi bir metne dönüştürüyor. Bu metnin üzerinde düzenlemeler yapabilir ve bu belgenizi paylaşabilirsiniz.

Uygulama şu an hâlâ stabil olarak çalışmasa da gelecekte çok daha iyi bir kullanım deneyimi sunacağı kesin. Uygulama, henüz tam oturmadığı için tarama performansı çok iyi değil. CalliScan, bazen notları metne çeviremezken çevirdiği durumlarda da çok fazla hata yapıyor. Aynı zamanda şu an sadece İngilizce dilini desteklediği için de çok fazla kısıtlama mevcut.

Uygulama şuan test aşamasın da olmasın dan dolayı stabil olarak çalışmıyor olup eksikleri bulunmaktadır ancak şüphesiz bu haliyle de hatrı sayılır derece işe yarıyor

Sizde uygulamayı deneyip kullamak istiyorsanız Galaxy store’dan indirip deneyebilirsiniz.

Hakkında: Emre Çiçekyurt

Teknoloji ve bilime ilgili sizinle beraber öğrenmeye geleceği değiştirmeye çalışan elektronik ve haberleşme mühendisliği öğrencisi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

office-full-crack

Office 2016 Full Yapma Programsız

Merhaba arkadaşlar, Office programlarını gerek iş hayatımızda olsun, gerek ödevlerimiz, projelerimiz word power point olarak …

Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
AstraFBI
AstraFBI
2 yıl önce

abi bence her samsung telefonlara gelmeli, baya yararlı olmuş.