reskin nedir

ReSkin Nedir?

Unity, android, ios, windows ve konsollar (20nin üzerinde platform ile uyumlu) için oyun yazmanıza imkan sağlayan isterseniz pro isterseniz de ücretsiz sürümü bulunan 2D ve 3D seçenekli oyun motorudur.

Gelelim asıl sorumuza. ReSkin nedir? Unity üzerinden oyun yazan kişiler genelde bu oyunları kaynak dosyaları(source code) ile yada kaynak dosyasız satarlar. Anahtar teslim kurulum yaparlar. Sattığı kişi ise oyunun reklamını yaparak oyundan gelir elde etmeye çalışır. ReSkin işlemi ise tam burada başlıyor arkadaşlar.

Oyunu yazan ana yapımcılar oyunu bir çok kişiye satabilir haliyle. Hal böyle olursa düşünsenize google play storeda aynı oyundan 6-7 tane olduğunu? İşler başlamadan biter sanırım. ReSkin adından da anlaşılacağı üzere yeniden cilt kostüm gibi anlamlara geliyor. Yani grafikleri reskin yaptırarak aldığımız oyunun grafiklerini değiştirtebiliriz. Bu da oyunumuzu yeni bir oyunmuş izlenimi vererek bizi üst sıralara taşıyabilir.

Unutmadan söyleyelim. Bir oyunu güzel yapan şeylerin başında grafiği gelir. Çoğu oyun sever oyunun grafiklerine bakarak oyunu oynar ya da indirir. Grafiğiniz ne kadar iyiyse oyununuzun tutulma olasılığı o kadar yüksektir.

reskin örnek
reskin örnek

Şu örneği de şöyle koyalım. Unity ile neler yapabileceğinizi sınırın olmadığını gösterelim.

Hakkında: admin

Yönetim Bilişim Sistemleri öğrencisi. Öğrendiği bilgileri elinden geldiğince paylaşmaya çalışıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

php-hatali-kodu-bulma

PHP Hatalı Kodu Bulma

Merhaba arkadaşlar, Bazen uzun projeler yazabiliyoruz ve hata da yapabiliyoruz. Fakat yaptığımız hatayı bulmakta zorlanabiliyoruz. …

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments